KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Gravyr 12713069

nr 1271 3069

Gustaf Isander

(1863-1929), Sverige

Gravyr, Gustaf Isander (1863-1929), Sverige. Stockholmsmotiv. Signerad, daterad 1920. Torrnål. Motivet: 20x15 cm

Gustaf Isander, svensk målare född 1863, död 1929.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 26 augusti 2019
kl 19:56:56

24/8 08:06:39 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 26 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Gustaf Isander

Läs mer om Gustaf Isander