KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Grafiskt blad 12833023

nr 1283 3023

Antoni Tàpies

(1923-2012), Spanien

Grafiskt blad, Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. Signerad, numrerad 40/75. Motivet: 43x62 cm

Antoni Tàpies, katalansk bildkonstnär född i Barcelona 1923, död i Barcelona 2012.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

4.000 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 18:10:15

21/10 18:02:06 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 okt

Antoni Tàpies

Läs mer om Antoni Tàpies