KONST / Litografier / Färglitografier 13152051

nr 1315 2051

Pierre Olofsson

(1921-1996), Sverige

Färglitografier, 5 st, Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. "Pop-gala". Signerad, numrerad 64/100, bladets mått: 30x21 cm, ett blad är oramat

Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.

Utrop:

7.000 kr

Såld:

5.000 kr

måndag 23 mars 2020
kl 18:11:51

23/3 18:06:00 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 23 mar

Pierre Olofsson

Läs mer om Pierre Olofsson