KONST / Litografier / Färglitografier 13431040

nr 1343 1040

Jan Lundquist

(f. 1935), Sverige

Färglitografier, Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), Slussen. Motivet: 41x66cm

Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 24 augusti 2020
kl 20:47:48

24/8 20:42:02 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 24 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Jan Lundquist

Läs mer om Jan Lundquist