KONST / Litografier / Färglitografi 13152112

nr 1315 2112

Walasse Ting

(1929-2010), Kina/USA

Färglitografi, Walasse Ting (1929-2010), Kina. Signerad, numrerad 58/200, daterad 1981. Motivet: 44x59cm

Walasse Ting, kinesisk/amerikansk konstnär född 1929, död 2010.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 23 mars 2020
kl 19:07:22

22/3 23:30:36 1      Vinnande bud
23/3 19:06:39 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 23 mar

Walasse Ting

Läs mer om Walasse Ting