KONST / Litografier / Färglitografi 13152191

nr 1315 2191

Ulf Wahlberg

(f. 1938), Sverige

Färglitografi, Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrerad 186/275, daterad -79, "efter stormen". Bladets mått: 63x77, oramat löst blad

Ulf Wahlberg, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1938.

Utrop:

600 kr

Såld:

150 kr

måndag 23 mars 2020
kl 19:27:24

23/3 02:11:45 1      100 kr
23/3 18:40:51 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 23 mar

Ulf Wahlberg

Läs mer om Ulf Wahlberg