KONST / Litografier / Färglitografi 7539117
*
nr 753 9117
Ulf Lundell
(f. 1949), Sverige
Färglitografi , Ulf Lundell (f. 1949), -90, bladets mått: 75x57
Ulf Lundell, svensk musiker, författare och målare född i Stockholm 1949.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2012
kl 19:35:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/4 08:20:07
1
850 kr
12/4 17:12:52
2
750 kr
12/4 17:13:05
2
850 kr
13/4 09:41:42
2
900 kr
13/4 23:52:49
3
1.600 kr
14/4 09:16:19
2
1.000 kr
14/4 09:16:30
2
1.200 kr
15/4 16:55:20
4
1.600 kr
15/4 16:56:20
4
1.700 kr
15/4 20:11:21
5
2.400 kr
16/4 13:48:53
6
2.500 kr
16/4 17:32:28
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ulf Lundell
Ulf Lundell, svensk musiker, författare och målare född i Stockholm 1949.
Läs mer om Ulf Lundell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf lundell
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:59
-
9025 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:36
-
9233 Färglitografi
Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:08
-
9030 Färglitografi
Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13
-
9091 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:19
-
9354 Färglitografi
Erik Olson, potatisplockarna. Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:56
*
Ulf Lundell
Ulf Lundell, svensk musiker, författare och målare född i Stockholm 1949.
Läs mer om Ulf Lundell
nr 753 9117
Ulf Lundell
(f. 1949), Sverige
Färglitografi , Ulf Lundell (f. 1949), -90, bladets mått: 75x57
Ulf Lundell, svensk musiker, författare och målare född i Stockholm 1949.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 2.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/4 08:20:07 | 1 | 850 kr |
| 12/4 17:12:52 | 2 | 750 kr |
| 12/4 17:13:05 | 2 | 850 kr |
| 13/4 09:41:42 | 2 | 900 kr |
| 13/4 23:52:49 | 3 | 1.600 kr |
| 14/4 09:16:19 | 2 | 1.000 kr |
| 14/4 09:16:30 | 2 | 1.200 kr |
| 15/4 16:55:20 | 4 | 1.600 kr |
| 15/4 16:56:20 | 4 | 1.700 kr |
| 15/4 20:11:21 | 5 | 2.400 kr |
| 16/4 13:48:53 | 6 | 2.500 kr |
| 16/4 17:32:28 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Ulf Lundell
Ulf Lundell, svensk musiker, författare och mÃ¥lare född i Stockholm 1949.Läs mer om Ulf Lundell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf lundell
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:59 -
9025 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:36 -
9233 Färglitografi
Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:08
-
9030 Färglitografi
Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13 -
9091 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:19 -
9354 Färglitografi
Erik Olson, potatisplockarna. Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:56



