bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 7539117



*

nr 753 9117


Ulf Lundell

(f. 1949), Sverige


Färglitografi , Ulf Lundell (f. 1949), -90, bladets mått: 75x57


Ulf Lundell, svensk musiker, författare och målare född i Stockholm 1949.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.600 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 april 2012
kl 19:35:35


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/4 08:20:07 1      850 kr
12/4 17:12:52 2      750 kr
12/4 17:13:05 2      850 kr
13/4 09:41:42 2      900 kr
13/4 23:52:49 3      1.600 kr
14/4 09:16:19 2      1.000 kr
14/4 09:16:30 2      1.200 kr
15/4 16:55:20 4      1.600 kr
15/4 16:56:20 4      1.700 kr
15/4 20:11:21 5      2.400 kr
16/4 13:48:53 6      2.500 kr
16/4 17:32:28 3      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Ulf Lundell

Ulf Lundell, svensk musiker, författare och målare född i Stockholm 1949.

Läs mer om Ulf Lundell
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf lundell
  • 4338 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Ej signerad, 39x49cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    1 juni kl 18:11
  • 4249 Färglitografi
    Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Signerad, numre..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    1 juni kl 20:43
  • 6127 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Med dedikati..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    1 juni kl 19:21
  • 6356 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Östermalmsh..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    1 juni kl 19:14
  • 6554 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    1 juni kl 18:34
  • 4263 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    imorgon
    1 juni kl 18:33




Ladda ner broschyr