bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 7539118



*

nr 753 9118


Ulf Lundell

(f. 1949), Sverige


Färglitografi , Ulf Lundell (f. 1949), -90, bladets mått: 75x57


Ulf Lundell, svensk musiker, författare och målare född i Stockholm 1949.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.500 kr

Såld:

2.800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 april 2012
kl 19:37:55


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/4 08:21:46 1      850 kr
11/4 11:56:45 2      1.100 kr
13/4 09:42:17 3      950 kr
13/4 09:42:47 3      1.100 kr
13/4 09:42:58 3      1.200 kr
13/4 23:51:07 4      1.600 kr
16/4 12:48:53 2      1.600 kr
16/4 13:49:47 5      2.500 kr
16/4 13:54:47 4      2.100 kr
16/4 13:55:08 4      2.400 kr
16/4 17:16:01 6      Vinnande bud
16/4 17:34:05 4      2.700 kr



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Ulf Lundell

Ulf Lundell, svensk musiker, författare och målare född i Stockholm 1949.

Läs mer om Ulf Lundell
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ulf lundell
  • 4338 Färglitografi
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Ej signerad, 39x49cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    1 juni kl 18:11
  • 4249 Färglitografi
    Bengt Fransson (f. 1935), Sverige. Signerad, numre..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    1 juni kl 20:43
  • 6127 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Med dedikati..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    1 juni kl 19:21
  • 6356 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Östermalmsh..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    1 juni kl 19:14
  • 6554 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    1 juni kl 18:34
  • 4263 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    1 juni kl 18:33




Ladda ner broschyr