KONST / Litografier / Färglitografi 12837092

nr 1283 7092

Sven Jonson

(1902-1981), Sverige

Färglitografi, Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Signerad, numrerad 346/360. Motivet: 60x90 cm

Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.

Utrop:

800 kr

Såld:

2.400 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 19:51:52

  • Tema
  • 21 okt

Sven Jonson

Läs mer om Sven Jonson