KONST / Litografier / Färglitografi 13436214

nr 1343 6214

Sture Nilsson

(1924-1990), Sverige

Färglitografi, Sture Nilsson (1924-1990), Sverige. "Hötorget". Signerad, numrerad 31/300. Motivet: 43x33cm

Sture Nilsson, svensk bildkonstnär född 1924, död 1990.

Utrop:

500 kr

Såld:

900 kr

måndag 24 augusti 2020
kl 19:01:43

  • Tema
  • 24 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Sture Nilsson

Läs mer om Sture Nilsson