KONST / Litografier / Färglitografi 12837163

nr 1283 7163

Salvador Dalí

(1904-1989), Spanien

Färglitografi, Salvador Dalí (1904-1989), Spanien. "Messias ur New Jerusalem". Signerad, numrerad 133/350, Ateljé Dumas, New York. Motivet: 57x45 cm

Salvador Dalí, spansk målare född 1904, död 1989.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

4.200 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 18:20:49

16/10 20:34:16 1      4.000 kr
21/10 00:42:38 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 okt

Salvador Dalí

Läs mer om Salvador Dalí