KONST / Litografier / Färglitografi 13152085

nr 1315 2085

Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige

Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 68/350, Diana, 27x38 cm

Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

1.400 kr

måndag 23 mars 2020
kl 20:27:19

  • Tema
  • 23 mar

Reinhold Ljunggren

Läs mer om Reinhold Ljunggren