KONST / Litografier / Färglitografi 12837174

nr 1283 7174

Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige

Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad, numrerad 277/310. Motivet: 33x41 cm

Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 20:57:48

  • Tema
  • 21 okt

Reinhold Ljunggren

Läs mer om Reinhold Ljunggren