KONST / Litografier / Färglitografi 13152062

nr 1315 2062

Pierre Olofsson

(1921-1996), Sverige

Färglitografi, Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, numrerad 46/160. Motivet: 23x26 cm

Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 23 mars 2020
kl 19:16:32

  • Tema
  • 23 mar

Pierre Olofsson

Läs mer om Pierre Olofsson