KONST / Litografier / Färglitografi 13115138

nr 1311 5138

Pierre Fix-Masseau

(1905-1994), Frankrike

Färglitografi, Pierre Fix-Masseau (1905-1994), Frankrike. "Orient-Express". Signerad, numrerad 175/500, daterad -87. Oramat löst blad. Bladets mått: 40x30 cm

Pierre Fix-Masseau, fransk bildkonstnär född 1905, död 1994.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 2 mars 2020
kl 20:40:36

25/2 11:14:45 1      Vinnande bud

Pierre Fix-Masseau

Läs mer om Pierre Fix-Masseau