KONST / Litografier / Färglitografi 13117106

nr 1311 7106

Oskar Bergman

(1879-1963), Sverige

Färglitografi, Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Södermalmsmotiv. Signerad. Motivet: 57x42cm

Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.

Utrop:

800 kr

Såld:

800 kr

måndag 2 mars 2020
kl 18:53:39

Oskar Bergman

Läs mer om Oskar Bergman