KONST / Litografier / Färglitografi 13152110

nr 1315 2110

Olle Olsson Hagalund

(1904-1972), Sverige

Färglitografi, Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Sverige. Signerad, numrerad 210/360, flicka med fåglar. Motivet: 60x43cm

Olle Olsson Hagalund, född 1904, död 1972, svensk målare,

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.700 kr

måndag 23 mars 2020
kl 18:55:22

  • Tema
  • 23 mar

Olle Olsson Hagalund

Läs mer om Olle Olsson Hagalund