KONST / Litografier / Färglitografi 12837014

nr 1283 7014

Ola Billgren

(1940-2001), Sverige

Färglitografi, Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Interiör med man. Signerad, daterad 1971, numrerad 27/90. Motivet: 39x56 cm

Ola Billgren, svensk målare född i Köpenhamn 1940, död i Malmö 2001.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 19:43:41

  • Tema
  • 21 okt

Ola Billgren

Läs mer om Ola Billgren