KONST / Litografier / Färglitografi 13431053

nr 1343 1053

Mikael Frygelius

(1952-2001), Sverige

Färglitografi, Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Motiv från Södermalm, Stockholm. Signerad, numrerad 5/180. Motivet: 50x57cm

Mikael Frygelius, svensk målare född i Kristinehamn 1952, död i Stockholm 2001.

Utrop:

300 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 24 augusti 2020
kl 20:00:51

  • Tema
  • 24 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Mikael Frygelius

Läs mer om Mikael Frygelius