bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 13351017



*

nr 1335 1017


Marika Lang

(f. 1961), Sverige


Färglitografi, Marika Lang (f. 1961), Sverige. Östermalmshallen. Signerad, numrerad 88/290. Motivet: 57x75


Marika Lang, född 1961 i Göteborg, svensk målare, grafiker och illustratör.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr - 1.500 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 01:28:03)
Uppdatera
Visning

fredag 26/6, lördag 27/6, söndag 28/6 och måndag 29/6


Auktionen
avslutas:

måndag 29 juni kl 18:19:16


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 60 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 29 jun

Kvinnliga konstnärer

För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med enbart kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften a ...



Läs mer om Kvinnliga konstnärer

  • Konstnär/Designer

Marika Lang

Marika Lang, född 1961 i Göteborg, svensk målare, grafiker och illustratör.

Läs mer om Marika Lang
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad marika lang stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konstnär sverige östermalm östermalms saluhall östermalmshallen
  • 5381 Färglitografi
    Erik Dietman (1937-2002), Sverige. Signerad, numre..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 19:52
  • 6071 Färglitografi
    Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numr..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:08
  • 5171 Färglitografi
    Jordi Bota (f. 1949), Sverige. Signerad, numrerad ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:47
  • 6084 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrera..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 18:32
  • 5413 Färglitografi
    Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör "A & BCD..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:26
  • 5411 Färglitografi
    Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör. AP-uppl..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    13 april kl 20:18




Ladda ner broschyr