KONST / Litografier / Färglitografi 12713025

nr 1271 3025

Maria Boczewska

(f. 1940), Polen

Färglitografi, Maria Boczewska (f. 1940), Polen. "Skutvinter på Djurgården". Signerad, numrerad 115/360. Motivet: 34x26 cm

Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 26 augusti 2019
kl 20:04:15

  • Tema
  • 26 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Maria Boczewska

Läs mer om Maria Boczewska