KONST / Litografier / Färglitografi 13326526

nr 1332 6526

Lowell Nesbitt

(1933-1993), USA

Färglitografi, Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Studio Still Life, 1972. Signerad, numrerad 9/99, oramat löst blad. Bladets mått: 72x54 cm

Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.

Utrop:

700 kr

Såld:

350 kr

måndag 8 juni 2020
kl 19:47:25

Lowell Nesbitt

Läs mer om Lowell Nesbitt