KONST / Litografier / Färglitografi 13195411

nr 1319 5411

Lowell Nesbitt

(1933-1993), USA

Färglitografi, Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör. AP-upplaga. Signerad, daterad 1972, oramat löst blad, 53,5x70,5 cm

Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 13 april 2020
kl 20:18:03

7/4 07:45:35 1      Vinnande bud

Lowell Nesbitt

Läs mer om Lowell Nesbitt