KONST / Litografier / Färglitografi 13195413

nr 1319 5413

Lowell Nesbitt

(1933-1993), USA

Färglitografi, Lowell Nesbitt (1933-1993), USA. Interiör "A & BCDEF". Signerad, numrerad 31/99, daterad 1972. Oramat löst blad, 74x58 cm

Lowell Nesbitt, amerikansk bildkonstnär född 1933, död 1993.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 13 april 2020
kl 20:26:54

8/4 20:29:44 1      100 kr
10/4 08:56:33 2      Vinnande bud

Lowell Nesbitt

Läs mer om Lowell Nesbitt