KONST / Litografier / Färglitografi 13152131

nr 1315 2131

Lennart Jirlow

(1936-2020), Sverige

Färglitografi, Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Signerad. Motivet: 42x58 cm

Lennart Jirlow, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1936, död 2020.

Utrop:

2.600 kr

Såld:

3.200 kr

måndag 23 mars 2020
kl 20:40:40

  • Tema
  • 23 mar

Lennart Jirlow

Läs mer om Lennart Jirlow