KONST / Litografier / Färglitografi 12837168

nr 1283 7168

Lars Pirak

(f. 1932), Sverige

Färglitografi, Lars Pirak (f. 1932), Sverige. Renskiljning. Signerad, numrerad 134/360. Motivet: 35x43 cm

Lars Pirak, svensk samisk målare, konsthantverkare, grafiker och tecknare född 1932.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.400 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 20:59:47

  • Tema
  • 21 okt

Lars Pirak

Läs mer om Lars Pirak