KONST / Litografier / Färglitografi 12837051

nr 1283 7051

Lars Pirak

(f. 1932), Sverige

Färglitografi, Lars Pirak (f. 1932), Sverige. "Reengärdet". Signerad, numrerad 231/325. Motivet: 50x69 cm

Lars Pirak, svensk samisk målare, konsthantverkare, grafiker och tecknare född 1932.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 20:23:50

  • Tema
  • 21 okt

Lars Pirak

Läs mer om Lars Pirak