KONST / Litografier / Färglitografi 12837181

nr 1283 7181

Lars-Gunnar Nordström

(1924-2014), Finland

Färglitografi, Lars-Gunnar Nordström (1924-2014), Finland. Signerad, numrerad 106/125. Motivet: 52x26 cm

Lars-Gunnar Nordström, finländsk målare och skulptör född 1924, död 2014.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

3.200 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 19:20:24

  • Tema
  • 21 okt

Lars-Gunnar Nordström

Läs mer om Lars-Gunnar Nordström