KONST / Litografier / Färglitografi 12837197

nr 1283 7197

Lage Lindell

(1920-1980), Sverige

Färglitografi, Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Signerad, numrerad 132/136, bladets mått: 24x26 cm

Lage Lindell, född 1920 i Stockholm, död där 1980, svensk målare,

Utrop:

800 kr

Såld:

1.400 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 20:43:17

  • Tema
  • 21 okt

Lage Lindell

Läs mer om Lage Lindell