KONST / Litografier / Färglitografi 13326552

nr 1332 6552

Karl Höglund

(f. 1940), Sverige

Färglitografi, Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Waxholmsbåt. Signerad, numrerad 5/50, , bladets mått: 40x29 cm

Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.

Utrop:

700 kr

Såld:

450 kr

måndag 8 juni 2020
kl 18:42:09

Karl Höglund

Läs mer om Karl Höglund