KONST / Litografier / Färglitografi 13196084

nr 1319 6084

Karl Höglund

(f. 1940), Sverige

Färglitografi, Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad 140/360, Skärgårdsbåt. Motivet: 42x60 cm

Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

600 kr

måndag 13 april 2020
kl 18:32:21

12/4 17:42:47 1      Vinnande bud

Karl Höglund

Läs mer om Karl Höglund