KONST / Litografier / Färglitografi 12834153

nr 1283 4153

Karl Höglund

(f. 1940), Sverige

Färglitografi, Karl Höglund (f. 1940), Sverige. Båtar. Signerad, numrerad 49/360. Bladets mått: 42x60 cm

Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

500 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 20:13:27

21/10 01:04:27 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 okt

Karl Höglund

Läs mer om Karl Höglund