KONST / Litografier / Färglitografi 13152172

nr 1315 2172

Karl Axel Pehrson

(1921-2005), Sverige

Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, numrerad 231/275, oramat löst blad. Bladets mått: 55x41 cm

Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

900 kr

måndag 23 mars 2020
kl 20:15:48

  • Tema
  • 23 mar

Karl Axel Pehrson

Läs mer om Karl Axel Pehrson