KONST / Litografier / Färglitografi 12837165

nr 1283 7165

Karl Axel Pehrson

(1921-2005), Sverige

Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, numrerad 271/285. -83. Motivet: 29x50 cm

Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 18:51:35

19/10 21:31:48 1      Vinnande bud
21/10 18:35:30 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 okt

Karl Axel Pehrson

Läs mer om Karl Axel Pehrson