KONST / Litografier / Färglitografi 12837180

nr 1283 7180

Karl Axel Pehrson

(1921-2005), Sverige

Färglitografi, Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, daterad 1975, numrerad 331/360. Motivet: 22x27 cm

Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

500 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 19:29:50

18/10 13:37:52 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 okt

Karl Axel Pehrson

Läs mer om Karl Axel Pehrson