KONST / Litografier / Färglitografi 12837146

nr 1283 7146

Inge Schiöler

(1908-1971), Sverige

Färglitografi, Inge Schiöler (1908-1971), Sverige. Signerad, numrerad 64/195. Motivet: 43x48 cm

Inge Schiöler, bildkonstnär född 1908 i Strömstad, död 1971 i Stockholm.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

900 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 19:16:20

  • Tema
  • 21 okt

Inge Schiöler

Läs mer om Inge Schiöler