KONST / Litografier / Färglitografi 12837096

nr 1283 7096

Friedensreich Hundertwasser

(1928-2000), Österrike

Färglitografi, Friedensreich Hundertwasser (1928-2000), Österrike. "Dietz Offizia", Inter Art Press. Signerad i tryckplåt, numrerad 858/3000. Bladets mått: 49x67 cm

Utrop:

3.000 kr

Såld:

6.200 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 20:04:21

  • Tema
  • 21 okt

Friedensreich Hundertwasser

Läs mer om Friedensreich Hundertwasser