KONST / Litografier / Färglitografi 12837156

nr 1283 7156

Evert Taube

(1890-1976), Sverige

Färglitografi, Evert Taube (1890-1976), Sverige. Signerad, daterad -72, numrerad, 87/195. Motivet: 37x47 cm

Evert Taube, svensk konstnär född 1890 i Göteborg, död 1976 i Stockholm.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 20:18:49

20/10 20:38:29 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 okt

Evert Taube

Läs mer om Evert Taube