KONST / Litografier / Färglitografi 12837161

nr 1283 7161

Esaias Thorén

(1901-1981), Sverige

Färglitografi, Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Vas. Signerad, numrerad 66/250, daterad -74. Motivet: 48x60 cm

Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

900 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 18:11:27

  • Tema
  • 21 okt

Esaias Thorén

Läs mer om Esaias Thorén