KONST / Litografier / Färglitografi 13196071

nr 1319 6071

Esaias Thorén

(1901-1981), Sverige

Färglitografi, Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Signerad, numrerad 45/310, daterad 1956. Motivet: 35x43 cm

Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 13 april 2020
kl 18:08:40

Esaias Thorén

Läs mer om Esaias Thorén