KONST / Litografier / Färglitografi 12837155

nr 1283 7155

Esaias Thorén

(1901-1981), Sverige

Färglitografi, Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. PT. Signerad 67. Motivet: 46x35 cm

Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 20:44:27

  • Tema
  • 21 okt

Esaias Thorén

Läs mer om Esaias Thorén