KONST / Litografier / Färglitografi 12837162

nr 1283 7162

Esaias Thorén

(1901-1981), Sverige

Färglitografi, Esaias Thorén (1901-1981), Sverige. Kvinnor. Signerad, numrerad 29/260. Motivet: 49x38 cm

Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 18:34:30

21/10 16:27:24 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 okt

Esaias Thorén

Läs mer om Esaias Thorén