KONST / Litografier / Färglitografi 13327145

nr 1332 7145

Bengt Lindström

(1925-2008), Sverige

Färglitografi, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 48/100. Motivet: 53x72cm

Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 8 juni 2020
kl 18:17:30

Bengt Lindström

Läs mer om Bengt Lindström