KONST / Litografier / Färglitografi 14367128

nr 1436 7128

Bengt Lindström

(1925-2008), Sverige

Signerad, numrerad 51/99, figurer. Färglitografi, bildmått: 73x52, yttermått inklusive ram: 100x75 cm

Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.

Utrop:

1.200 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 6 december 2021
kl 20:09:01

Bengt Lindström

Läs mer om Bengt Lindström