KONST / Litografier / Färglitografi 12837086

nr 1283 7086

Bengt Lindström

(1925-2008), Sverige

Färglitografi, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 21/99, Tjur. Motivet: 74x54 cm

Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

3.400 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 18:17:05

  • Tema
  • 21 okt

Bengt Lindström

Läs mer om Bengt Lindström