KONST / Litografier / Färglitografi 12837182

nr 1283 7182

Bengt Lindström

(1925-2008), Sverige

Färglitografi, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, numrerad 91/100. Motivet: 73x53 cm

Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 19:28:54

  • Tema
  • 21 okt

Bengt Lindström

Läs mer om Bengt Lindström