KONST / Litografier / Färglitografi 13326127

nr 1332 6127

Bengt Lindström

(1925-2008), Sverige

Färglitografi, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Med dedikation. Signerad. Motivet: ca 50x62 mm

Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.

måndag 8 juni 2020
kl 20:22:22

Bengt Lindström

Läs mer om Bengt Lindström