KONST / Litografier / Färglitografi 12837109

nr 1283 7109

Bengt Lindström

(1925-2008), Sverige

Färglitografi, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Ansikte. Signerad, numrerad 80/100. Motivet: 50x70 ca

Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

3.800 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 18:46:58

  • Tema
  • 21 okt

Bengt Lindström

Läs mer om Bengt Lindström