KONST / Litografier / Färglitografi 12837150

nr 1283 7150

Axel Salto

(1889-1961), Danmark

Färglitografi, Axel Salto (1889-1961), Danmark. Häst. Signerad, numrerad 56/260. Motivet: 55x40 cm

Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.

Utrop:

800 kr

Såld:

900 kr

måndag 21 oktober 2019
kl 18:40:13

  • Tema
  • 21 okt

Axel Salto

Läs mer om Axel Salto