KONST / Litografier / Färglitografi 13185081

nr 1318 5081

Arvid Widerberg

(1904-1998), Sverige

Färglitografi, Arvid Widerberg (1904-1998), Sverige. Drottningholms slott. Signerad, numrerad 147/360. Motivet: 46x51cm

Arvid Widerberg, svensk målare och grafiker född 1904, Lund, död 1998, Malmö.

Utrop:

500 kr

Såld:

1.200 kr

måndag 6 april 2020
kl 19:52:05

Arvid Widerberg

Läs mer om Arvid Widerberg